آخرین خبرها
خانه / نطق ها و بیانیه ها / تذکر/مطالبات قومیت‌ها در انتخاب استانداران و معاونان وزیر و سفرا در نظر گرفته شود+ فیلم

تذکر/مطالبات قومیت‌ها در انتخاب استانداران و معاونان وزیر و سفرا در نظر گرفته شود+ فیلم

کُرد در تذکر به رئیس جمهور و مسئولین اجرایی کشور:

مطالبات قومیت‌ها در انتخاب استانداران و معاونان وزیر و سفرا در نظر گرفته شود

نماینده اهل سنت مجلس از رئیس جمهور خواست در انتخاب روسای سازمان‌ها، استانداران، معاونان وزیر و سفرا به مطالبات مردم و قومیت‌ها توجه کند.

علی کُرد در نطق میان دستور:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم خاش بنقل از خبرگزاری خانه ملت، علی کرد در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، ۲۸ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار ما از رئیس جمهور محقق نشد، گفت: آقای روحانی؛ شما با جامعه اهل سنت، زنان، دانشگاهیان، ایثارگران، جانبازان، فرهیختگان، خانواده شهدا و شایستگان ملت در مناطق محروم و قومیت ها عهدشکنی کرده اید و فقط تیم گذشته و همفکر خود را برای کابینه جدید معرفی کرده اید.

نماینده مردم خاش، نصرت آباد و کورین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعاً بدانید با این روال کابینه ای کارآمد که خواسته ملت باشد، نخواهید داشت و نارضایتی عمومی را در پی دارید.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید در انتخاب های خود تجدیدنظر کند، افزود: در انتخاب روسای سازمان ها، استانداران، معاونان وزیر و سفرا به مطالبات مردم و قومیت ها توجه کنید.

کرد تصریح کرد: در دولت یازدهم سفر وزرا و مدیران این دولت به استان پهناور سیستان و بلوچستان بدون هدف برنامه و عدم هماهنگی با نمایندگان استان بود، از این رو متذکر می شوم که در کابینه جدید این مسئله تکرار نشود و مدیران و کارگزاران خود را توجیه کنید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اعتبارات استانی نمی تواند به توسعه همه جانبه در استان سیستان و بلوچستان بپردازد، گفت: توجه به محرومیت های این استان از جمله اشتغال جوانان، ساخت زیرساخت های لازم و آسفالت روستایی و همچنین تکمیل پروژه های نیمه تمام باید به صورت ویژه از اعتبارات ملی و موردی مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: از نمایندگان می خواهم تا با رأی قاطع به وزرای پیشنهادی وزارت کشور، دفاع، اطلاعات و امور خارجه در مقابل زورگویی های آمریکا پاسخ قاطع بدهند.

http://uupload.ir/view/a1uf_video_2017-08-20_21-19-52.mov

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*