آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / مصاحبه و گزارش / افزایش قیمت سوخت سبب افزایش تورم و فشارمضاعف براقشارضعیف جامعه است/ دولت با افزایش قیمت بنزین به دنبال افزایش نقدینگی است

افزایش قیمت سوخت سبب افزایش تورم و فشارمضاعف براقشارضعیف جامعه است/ دولت با افزایش قیمت بنزین به دنبال افزایش نقدینگی است

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم خاش و میرجاوه بنقل از سایت لادیز،وی عنوان کرد:آنچه که دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی پیش بینی کرده است کاری معقول، منطقی و به نفع قشرکم درآمد و آسیب پذیر به خصوص در استان های مرزی نخواهد بود بنابراین به دولت توصیه می کنم در افزایش قیمت حامل های انرژی تجدید نظر کند.

وی تصریح کرد:افزایش قیمت حامل های انرژی را هزینه ای مضاعف برای مردم استان های محرومی مانند سیستان و بلوچستان است دولت باید معیشت، مردم، مسیرها و فاصله ها، عدم وجود زیرساخت های جاده ای، ریلی و هوایی در مناطق محروم و کمتربرخوردار را در ارائه لایحه و قانون به مجلس در نظر بگیرد .

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت:به نظر می رسد دولت برای راحتی کار خود و برای دستیابی به نقدینگی، افزایش حامل های انرژی را در بودجه سال ۹۷ درنظرگرفته است، اما نمایندگان مردم به خصوص قشر آسیب پذیر از حقوق ملت دفاع می کنند.

کُرد افزود: اکثر ارزاق عمومی از سایر استان ها به استان ما ارسال می شوند و این افزایش قیمت سوخت باعث افزایش کرایه و نرخ اجناس می شود و اگر این طرح تصویب شود تورم در قیمت اجناس بیداد خواهد کرد و معیشت و زندگی مردم فلج می شود بنابراین نمایندگان باید در برابر تصویب این طرح بایستند.

وی در پایان گفت:افزایش قیمت سوخت بر فعالیت کارخانجات، کارگاه ها تاثیر گذاشته و باعث ورشکستگی کارخانجات و صنایع تولیدی و تبدیلی و بیکاری کارگران آنها خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*