آخرین خبرها
خانه / رسانه / اینفوگرافیک / ظریف نتوانست نماینده مردم خاش را قانع کند

ظریف نتوانست نماینده مردم خاش را قانع کند

به دنبال سوالات و ارئه تذکرات متعدد به وزیر امور خارجه:

site2

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس با بیان اینکه پاسخ ظریف به سوالات من قانع کننده نبود،گفت: نتیجه سوالات از وزیر امور خارجه برای پیگیری بیشتر به صحن علنی مجلس ارسال شد.

علی کرد اظهار داشت: عدم توجه به مرزهای جنوب شرق کشور و وجود مشکلات عدیده سبب شد تا به عنوان نماینده مردم استان در مجلس سوالات و تذکراتی متعدد در مباحث مختلف به وزیر امور خارجه ارائه دهم.

وی افزود: وزیر امور خارجه کشور روز گذشته با حضور در کمیسیون امنیت ملی به سوالات و تذکرات مطرح شده پاسخ داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: وزارت امور خارجه باید در خصوص علت عدم برقراری دیپلماسی سیاسی در مرزهای جنوب شرقی،علت عدم هماهنگی و تعامل وزارت خارجه با نمایندگان استان و همچنین علت عدم استفاده از ظرفیت دانشگاهیان، نخبگان، علما و نیروی های مستقر در مرز به ویژه سپاه پاسداران در مباحث امنیت و دیپلماسی سیاسی مرزهای جنوب شرقی شفاف سازی کند.

وی در این خصوص ادامه داد: عدم تمایل وزارت خارجه برای انتخاب سفیرانی آگاه به مسائل تاثیرگذار قومی،اجتماعی،جغرافیایی و نوع حکومتی در دو کشور افغانستان و پاکستان سبب ایجاد مشکلات متعددی شده است.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به موضوع طرح سوال از ظریف در خصوص حق آبه ایران از رودخانه هیرمند به کجا رسید؟ گفت: با گذشت ۵ سال از تصدیگری ظریف بعنوان وزیر امور خارجه تا کنون این معضل بزرگ حل نشده  و در پی آن آب شرب یک میلیون نفر از مردم استان در زاهدان  به مخاطره افتاده است.

وی گفت: نادیده گرفتن حق آبه ایران از رودخانه هیرمند سبب شده تا با ویرانی سیستان،خشکی دریاچه هامون و افزایش مهاجرت ها روبرو شویم.

کرد یاد آور شد: گروهک های تکفیری و تروریستی طی ۳ عملیات به مقر مرزبانان و پاسداران در مرز میرجاوه حمله کردند که در پی آن تعدادی از جوانان این مرز و بوم شهید و عده ای نیز ربوده شدند.

وی سفر بدون برنامه ظریف به پاکستان را تشریفاتی عنوان کرد و گفت: تا کنون هیچ اقدام کارشناسی شده و راهبردی جهت آزادی مرزبانان توسط وزارت امور خارجه انجام نشده و سفر بدون برنامه ظریف به اسلام آباد یک سفر تشریفاتی بود.

نماینده مردم خاش و میرجاوه تاکید کرد: وزارت امور خارجه در خصوص علت عدم آزاد سازی مرزبانان ربوده شده باید به مردم مرزدار و غیور استان، نمایندگان مجلس و خانواده‌های داغدار پاسخ روشن و شفاف ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: پاسخ ظریف به سوالات من قانع کننده نبود و سبب شد تا جهت پیگیری بیشتر نتیجه سوالات از وزیر امور خارجه به صحن علنی مجلس ارسال شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*