آخرین خبرها

بیوگرافی

خلاصه ایی از زندگی مهندس علی کرد

دوران کودکی و نوجوانی را در سایه ی خانواده ی خویش که از راه حلال کشاورزی و عرق جبین امرار معاش می کردند ، بزرگ شد.
دوران دبستان را در مدارس درونه و درودی سنگان و دوره ی راهنمایی را در مدرسه شبانه روزی سید قطب سنگان به اتمام رساند .
از همان دوره ی دبستان و راهنمایی نبوغ و شایستگی خارق العاده ای از نظر درسی و مدیریتی داشت به همین سبب همیشه ارشد کلاس بود و به دانش آموزان ضعیف در جهت پیشرفت درسی کمک می کرد .
او در این دوران در راستای سرو بلند قامت سنگان و ارتفاع تفتان سربلند رشد کرد و بزرگ شد .در دبیرستان فاروق اعظم خاش ،در رشته ی علوم تجربی دیپلم گرفت. به علت علاقه ی وافری که به شغل شریف معلمی داشت وارد مرکز تربیت معلم شهید مطهری زاهدان شد و با رتبه ی ممتاز در رشته ی زبان انگلیسی فارغ التحصیل گردید.
او کار معلمی را در بخش دور افتاده ایرندگان با جدیت و تلاش مضاعف آغاز نمود و تحولی شگرف در درس زبان انگلیسی که دانش آموزان از آن مایوس بودند بوجود آورد.
بعد از دو سال تدریس در ایرندگان به شهرستان خاش منتقل گردید . و کار معلمی را در مدارس متوسطه و دانشسرای تربیت معلم روستایی شهرستان خاش ادامه داد.
روش تدریس ایشان در انتقال مفاهیم درسی و ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای یادگیری قابل تحسین بود . به گونه ای که کلاس درس او میعادگاه درسی انبوهی از دانش آموزان مدارس متوسطه و هنرستان ها در شهرستان خاش بود .
هنر خاص او در تدریس درس زبان خارجه درصد قبولی دانش آموزان متوسطه را در امتحانات نهایی به بالای ۹۰%درصد رسانیده بود.
او در سال ۱۳۷۷ به عنوان بخشدار بخش وسیع و محروم نوک آباد از طرف وزارت کشور منصوب شد.
گویا دهستان های تفتان جنوبی، گوهر کوه ، اسکل آباد ، نازیل و نوک آباد بخشداری می خواستند: که چون تفتان ، صبور و چون گوهر کوه خاکی و دارای سعه صدر و چون نازیل و اسکل آباد متواضع و فروتن و چون خواجه سلیمان نوک آباد یک رنگ و بی ریا باشد و این ویژگی ها در بخشدار منصوب وزارت کشور علی کرد به خوبی وجود داشت زیرا که او با ارباب رجوع خوشرو و با مردم متواضع و با سوء استفاده کنندگان به حقوق مردم با صلابت بود .
آری! خدمتگزاری در بخش نوک آباد فرصتی طلایی بود که علی کرد شیفته ی خدمت به مردم نه تشنه ی قدرت از این فرصت استفاده کند و با همکاری و همیاری مسئولان نظام و مشارکت مردم فهیم و میهمان نواز بخش نوک آباد به کمک مردم این بخش محروم در روستاهای دور افتاده و صعیب اصبور بشتابد و آنها را به خواسته های ضروری و اولیه شان برساند .
بلی ! او توانست روستائیان را از نعمت روشنایی برق و لوله کشی آب و جاده های آسفالته بهره مند سازد ، مخابرات و استفاده از شبکه تلویزیون نعمت دیگری بود که علی کرد با کمک مسئولان ذیربط توانست نصیب روستاییان محروم سازد و توسعه مدارس و بهداشت در حوزه ی وسیع بخش نوک آباد اقدام بجای دیگر وی بود و او توانست علی رغم معذوریت های دولت محترم در اثر تحریم های ظالمانه ، در بحث اشتغال به روستاییان تا آنجاءیکه امکان داشت در حوزه گردشگری و جذب توریسم و رفع مشکلات دامداران، عشایر و کشاورزان کمک های قابل توجهی با هماهنگی مسئولان نظام انجام دهد.

علی کرد با سیاست و درایت  مدیریتی که داشت تعامل بین مردم و نظام را به بهترین صورت در حیطه ی کاری محل خدمت خویش برقرار نمود و ایجاد صلح و سازش بین طوایف و برقراری آرامش و امنیت در بخش نوک آباد یکی دیگر از ابتکارات و اقدامات پسندیده ی علی کرد بود

همنشینی با علما و شرکت در مراسمات تاریخی،مذهبی ، فرهنگی ، سیاسی و انقلابی یکی دیگر از خصلت های پسندیده علی کرد در بخش نوک آباد در دوره مسءولیت وی بوده است.
علی کرد به شغل معلمی عشق می ورزید با اینکه بخشدار نوک آباد و کارمند وزارت کشور شده بود وای رابطه اش را هرگز با درس و معلمی قطع نکرد.

او از فرصت های خویش در اوقات غیر اداری به خوبی استفاده نمود به تدریس درس زبان انگلیسی در مدارس متوسطه و پیش دانشگاهی نوک آباد و دانشگاههای پیام نور و علم و صنعت خاش مشغول بود.
ناگفته نماند که او مدرک لیسانس زبان انگلیسی را از دانشگاه کرمان و مدرک فوق لیسانس را در رشته ی جغرافیا- برنامه ریزی توریسم با رتبه ی ممتاز از دانشگاه زاهدان گرفته است.

 

12 نظر

 1. سلام چطوری می توانم با مهندس در ارتباط باشم

  • سلام دوست عزیز شما یا با شماره تلفن همراه جناب آقای کرد تماس حاصل بفرمائید یا از طریق دفتر ارتباطات مردمی واقع در خیابان انقلاب مشکل خودتون رو پیگیری کنید

 2. با سلام خدمت مهندس علی کرد خادم مــــــــــردم خاش (وحومه) میخواستم با مهندس چند کلمه حرف بزنم لطفا شماره ای بهم بدید.ممــــــــــنون.

 3. با سلام لطفا یک ایمیل برای فرستادن نظرات و پیشنهادات ارائه بدهید.

  • سلام علیکم
   دوستان عزیز میتوانند نظرات انتقادات و پیشنهادات خودشون رو در همینجا عنوان کنن تا بررسی بشه
   تشکر از همراهی عزیزان

 4. با احترام‌به عرض میرساند اهالی درودی،سنگان کوکناک از توابع بخش نوک آباد مبنی براینکه جاده ی روستایی مذکور در سال۱۳۸۹توسط اداره کل راه و شهرسازی خاک ریزی و زیرسازی گردیده که پروژه فوق۸۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تعداد پل ها و آبنماهای مسیر جاده احداث و تعدادی نیمه کاره ماندن که بعد از آن تاکنون نسبت به احداث جاده هیچگونه اقدامی به عمل نیامده است و با توجه به اینکه جاده مذکور در دامنه تفتان و از مسیر های صعب العبور میگذرد،وبر اثر عوامل جوی روز ب روز در حال تخریب و غیرقابل تردد میگردد.مسئولین محترم آستین همت جهت ادامه پروژه بالا زنند
  چند سوال از مسئولین مربوطه:
  ۱-به هر پروژه نیمه تمام در هرسال مالی اعتباری جهت ادامه کار تخصیص می یابد؟
  ۲-آیا از انصاف به دور نیست پروژه فوق با گذشت چند سال راکد مانده واقدامی جهت انجام آن به عمل نیاید؟
  ۳-آیا بودجه ای که در این خصوص هزینه شده از بیت المال نیست،اگر چنانچه از بیت المال هزینه شده است آیا نباید کسی در پیشگاه ایزد منان جوابگو باشد؟
  ۴-آیا در دولت تدبیر و امید اینگونه به قشر روستائی و عشایری خدمت رسانی می شود؟
  لطفا در پخش کردن این مطلب با ما همکاری کنید
  جهت اطلاعات بیشتر و عکس های جاده تخریب شده ب وبلاگ روستا ب نشانیwww.azimi1373.blogfa.comمراجعه کنید
  شماره های تماس۰۹۱۵۸۴۴۶۳۴۸عبدالمجید عظیمی شورا روستا سنگان کوکناک

 5. سلام، اگر امکان دارد سال تولد و محل تولد به بیوگرافی ایشان اضافه گردد. ممنون

 6. با عرض سلام
  چرا قسمتی از در آمد شرکت سیمان خاش که از منابع طبیعی و انسانی شهرستان خاش استفاده میکند برای عمران و آبادانی شهر و شهرستان خاش استفاده نمیشه .

 7. سلام جناب مدیر من مشکلی داشتم که میخواستم با جناب مهندس علی کرد مطرح کنم درمورد استخدامی سال ۹۵ که من هم یکی از قبول شدگانش این آزمون هستم از شهرستان خاش با مدرک فوق لیسانس . ولی مث اینکه وزیر آموزش پرورش دستور دادن که دوره یکساله برای ما برگزار بشه و احکام استخدامی مارو از مهر ۹۷ بزنن درصورتی که تو دفترچه قید شده بود که حکم استخدامی از مهر ۹۶ زده خواهد شد . الان من و هزاران نفر دیکه با وجود مشکلات بسیار و با وجود تاهل و مشکل بیکاری یکسال چطور بدون هیچ حقوقی آموزش ببینیم درصورتی که هم تو بهترین دانشگاه درس خوندم هم سابقه تدریس تو دانشگاه رو دارم . خواهشا صدای منو به جناب کرد برسونیین تا دیر نشده خواااااااااهش میکنم

  • سلام علیکم
   پیام شما ارجاع داده شد به دفتر ارتباطات مردمی

  • سلام علیکم
   این تصمیم بر اساس قانون و مقررات تعین شده توسط وزارت آموزش و پرورش اتخاذ شده که در نهایت به تایید هیات دولت رسیده و اینک طرح و شکل اجرایی به خود گرفته،برای تجدید نظر نیاز است که حداقل ۵۰ نفر از معترضان متن اعتراضی تنظیم کرده و زیر آنرآ امضا کنند و برای مجمع نمایندگان استان یا نماینده حوزه انتخابیه خود ارسال کنند و نماینده نیز از طریق رییس جمهور و وزیر آموزش وپرورش در چهارچوب ضوابط و قانون تعیین شده نسبت به پیگیری برای تجدید نظر اقدام کند
   صفحه ی اول متن اعتراض و صفحه ی دوم نام و نام خانوادگی بهمراه امضای ۵۰نفر از معترضان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*