آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / واگذاری بندر چابهار یا قرارداد ترکمنچای!/ ترکان پاسخگوی تبعات این واگذاری ها باشد

واگذاری بندر چابهار یا قرارداد ترکمنچای!/ ترکان پاسخگوی تبعات این واگذاری ها باشد

واگذاری بندرچابهار به هندی ها باعث وابستگی بیشتر کشور به بیگانگان شده و بیکاری نیروهای بومی ما را درپی خواهد داشت.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس علی کُرد به نقل از خبرگزاری خانه ملت

کُرد: واگذاری بندر چابهار تاراج بیت المال است/مخالف این نوع واگذاری ها هستیم

علی کُرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری تصمیم اخیر مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران مبنی بر واگذاری بندر چابهار برای مدت معین به هندی ها، گفت: این تصمیم با برنامه ریزی دقیق نبوده و هیچ کارشناسی نیز در خصوص آن انجام نشده است.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این نوع واگذاری ها بسیاری از عواید مناطق آزاد و همچنین ویژه اقتصادی کشور را نصیب خارجی ها می کند، افزود: با رشد این نوع واگذاری ها ناامنی در کشور و همچنین بیکاری رشدی بی سابقه خواهد داشت.

واگذاری مناطق آزاد به خارجی ها ایجاد اشتغال برای اتباع بیگانه را در پی دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه با واگذاری مناطق استراتژیک خود به خارجی ها شغل برای اتباع بیگانه ایجاد خواهیم کرد، گفت: واگذاری بندر چابهار به هندی ها و قبل از آن به افغان ها نه تنها رشد اقتصادی را در پی نداشته و نخواهد داشت بلکه مشکلات ما را دو چندان خواهد کرد.

کرد با بیان اینکه واگذاری بندر چابهار تنها مامن امنی برای واردات کالا از سوی اتباع بیگانه خواهد شد، تصریح کرد: تخریب سواحل جنوب شرقی کشور تبعات آشکار این نوع تصمیم از سوی دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران است.

وی با بیان اینکه باید قبل از مشارکت با کشورهای خارجی در خصوص واگذاری مناطق آزاد نسبت به شناخت ظرفیت بخش خصوصی کشور اقدام کنیم، افزود: بخش خصوصی و سرمایه داران داخلی بهترین گزینه برای واگذاری بندر چابهار بودند.

اقتصاد مقاومتی اصلی فراموش شده در واگذاری مناطق آزاد به خارجی ها

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه واگذاری بندر چابهار به هندی ها با روح اقتصادمقاومتی در تضاد است، گفت: این نوع واگذاری ها با تاراج بیت المال هیچ تفاوتی ندارد.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما برای واگذاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور صدور فراخوان عمومی برای حضور بخش خصوصی و سرمایه داران داخلی است.

کرد تاکید کرد: در نتیجه اقدام دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در واگذاری بندر چابهار به هندی ها اشتغال، اقتصاد پایدار و همچنین منافع کشور فدا شده است.

رئیس جمهوری پاسخگوی تبعات واگذاری بندر چابهار باشد

وی با بیان اینکه باید رئیس جمهور و آقای ترکان پاسخگوی چرایی واگذاری مناطق آزاد به خارجی ها بدون انجام کار کارشناسی باشد، گفت: صدمات این نوع اقدامات متوجه کشور خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه باید تجدیدنظری اساسی در نحوه اداره مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت بگیرد، افزود: در صورت بی توجهی به این تبعات رئیس جمهور باید پاسخگوی وکلای ملت در مجلس باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نمایندگان به هیچ وجه نسبت به تبعات واگذاری مناطق آزاد به خارجی ها سکوت نخواهند کرد.

لازم به ذکر است که آقایان علیم یارمحمدی،محمد نعیم امینی فرد و رضایان نمایندگان مردم زاهدان،ایرانشهر و قائمشهر نیز مخالفت خود را با این واگذاری اعلام کردند

یک نظر

  1. اینها اگر دستشون میرسید ناموس ملت ایران را هم در اختیار
    بیگانگان قرار میدادند این قرارداد خیانت به ملت ایران و خون شهداست .اینها از قاجارها هم در فروش خاک مملکت به بیگانگان پیشه گرفتند . باید نمایندگان در مجلس جلوی این
    خائنان وطن فروش را بگیرند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*