آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / افتتاح بیمارستان میرجاوه تغییر چهره سلامت در سیستان و بلوچستان

افتتاح بیمارستان میرجاوه تغییر چهره سلامت در سیستان و بلوچستان

نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش نصرت آباد و کورین در مجلس گفت: طرح تحول سلامت در استان سیستان و بلوچستان، منشاء خیر و برکات بوده و خدمات ارزنده ای به مردم منطقه مرزی و محروم ارائه کرده است. قرار است همزمان با سفر وزیر بهداشت، بیمارستان «میرجاوه» افتتاح شود و با اینگونه اقدامات، چهره بهداشت و درمان در مناطق مرزی و محروم در این استان دگرگون خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس علی کرد به نقل خبرگزاری خانه ملت  وی افزود: اغلب مردم استان سیستان و بلوچستان به ویژه حوزه انتخابیه خاش، میرجاوه، بخش نصرت آباد و کورین، مردم کم درآمد، آسیب پذیر و مستضعفی هستند که بالای ۱۵ سال است که  خشکسالی متناوب را تحمل کردند و اکثر منابع آبی آنها خشک شده و کشاورزی نیز در این منطقه رونق خود را از دست داده، تا آنجا که معیشتی برای مردم باقی نمانده است.

وی اظهار داشت: قبل از طرح تحول سلامت، مردم این مناطق، وقتی به پزشکان و بیمارستان ها مراجعه می کردند متحمل هزینه های سنگین و کلانی می شدند که در تحمل مردم نبود، اما با اجرای این طرح کمک عظیم و بزرگی به مردم این منطقه محروم صورت گرفت و اکثر بیمارستان ها، کلینیک ها و حتی مطب پزشکان که قبلا هزینه های گزافی را دریافت می کردند، حالا از خدمات بسیار ارزان بیمارستانی استفاده می کنند و مردم هزینه های سنگین را متحمل نمی شوند.

کرد با بیان اینکه ویزیت ۱۸ هزار تومانی پزشک با طرح تحول سلامت به دو هزار تومان رسیده و  هزینه بستری در این مناطق نیز کاهش چشمگیری داشته است، تصریح کرد : پس از طرح تحول سلامت، خدمات به مردم منطقه ما درست و به سرعت ارائه می شود و همین امر سبب شده  که مردم دچار آرامش خاطر بسیاری برای درمان و پیشگیری از بیماری ها باشند .

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه نظارت کاملی بر اجرای این طرح از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان وجود دارد خاطر نشان کرد: مردم منطقه ما بعد از طرح تحول سلامت به راحتی خدمات بهداشتی و درمانی را دریافت می کنند .

وی با یادآوری اینکه کنترل و نظارت بر کار پزشکان و درمانگاه ها و مراکز بهداشتی، بعد از طرح تحول سلامت در این حوزه انتخابیه به خوبی اجرا شده است، تصریح کرد: طرح تحو ل سلامت به صورت کامل و موفق در حوزه انتخابیه ما در حال انجام است و توانسته تا حد زیادی در ارتقای عدالت در سلامت موثر باشد . این طرح در استان های محروم و مناطق کم برخوردار یک طرح موفق بوده و رضایت مردم از این طرح را عینا و عملا می توان احساس نمود.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش نصرت آباد و کورین درباره سفر وزیر بهداشت به استان سیستان و بلوچستان هم گفت: این سفر دو روز کامل در حوزه انتخابیه خاش، میرجاوه، بخش نصرت آباد و کورین خواهد بود . همچنین قرار است وزیر بهداشت، یکشنبه هم بازدیدی از اورژانس های بین راهی ۱۱۵ داشته باشند و کلینیک بزرگ خاش و زایشگاه این شهر را افتتاح کنند .

وی با اشاره به اینکه این زایشگاه از بهترین تجهیزات در شهر خاش برخوردار است افزود : وزیر بهداشت در جمع شورای اداری این شهرستان به مطالبات و خواسته های مردم پاسخ خواهند گفت که این امر اثر بسیار مثبتی را در بین مردم منطقه به دنبال خواهد داشت .

کرد با بیان اینکه وزیر  بهداشت، روز دوشنبه وارد شهرستان مرزی میرجاوه خواهند شد اظهار داشت: در این شهر با توجه به اینکه شهرستان نوپایی است، ارتقای کاملی در بحث بهداشت و درمان خواهیم داشت. پس از سفر وزیر بهداشت، شبکه بهداشت و مدیریت  بیمارستان شهرستان میرجاوه، مستقل  خواهد شد.

وی از افتتاح بیمارستان شهر میرجاوه همزمان با سفر وزیر بهداشت خبر داد و تصریح کرد: در این سفر مصوبات و مطالبات مردمی این شهر را از وزیر پی گیری می کنیم و امیدواریم که در این سفر در مکان هایی که فاقد استقرار اورژانس بین راهی است، اورژانس های ۱۱۵ مستقر شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه این اورژانس ها فاقد نیروی بومی است گفت: در این سفر کمبود پزشکان متخصص که یکی از دغدغه ها و مطالبات مردم منطقه است را مطرح می کنیم و امیدواریم که برطرف شود، اگرچه در همین مدت هم پزشکان متخصص متعددی به منطقه ما اضافه شده است. این سفر باعث می شود که وزیر بهداشت، مشکلات مردم منطقه ما را از نزدیک مشاهده کند . همچنین ما از وزیر بهداشت، درخواست خواهیم کرد که تاسیس بیمارستان شماره دو تخصصی خاش را نیز جزو مصوبات این سفر قرار دهد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*