آخرین خبرها
خانه / مطالبات مردمی / مطالبه از وزیر محترم جهاد کشاورزی جناب آقای حجتی

مطالبه از وزیر محترم جهاد کشاورزی جناب آقای حجتی

دعوت نمایندگان فراکسیون مستقلین و اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم جهاد کشاورزی جناب آقای حجتی و تشکیل جلسه باوی در یوم جاری و سوال،تذکر و درخواست ازوی در رابطه با حوزه های مختلف کشاورزی ،منابع طبیعی،آبخیزداری ،امور اراضی وغیره و در ادامه ارائه پاسخ توسط وزیر مربوطه به سوالات ودغدقه های نمایندگان و قول همکاری و مساعدت همه جانبه .
درحاشیه این  جلسه مهندس علی کُرد نماینده مستقل مردم شریف حوزه بزرگ انتخابیه شهرستان های خاش و میرجاوه و بخش های کورین ونصرت آباد اهم مطالبات،سوالات و تذکرات خویش را نسبت به حوزه انتخابیه خویش از وزیر  بشرح ذیل درخواست نمود  که وزیر جهاد کشاورزی قول مساعد جهت همکاری،پیگیری و رفع مشکلات را در اسرع وقت ابراز داشتند .
۱-مطالبات مردم درخصوص پرداخت پول گندم ،گندم کارانی که مدت مدیدی است گندم به دولت تحویل داده اند.
۲-عدم اجرای پروژه های آبیاری نوین و تحت فشار با عنایت به اینکه کشاورزان در نوبت انجام کار میباشند ولی اجرائیات انجام نمیگردد.
۳-پرداخت بیمه کشاورزان استان سیستان و بلوچستان بویژه حوزه انتخابیه شهرستان خاش .
۴-عدم حمایت از تولیدکنندگان میوه های انار،زرد آلو و پسته در هنگام فروش محصول وبازاریابی.
۵-تشکیل انجمن پسته کاران،خرماکاران و انار کاران  در استان سیستان و بلوچستان بابرندوشناسنامه بومی استان.
۶-پیگیری استخدام ۳۰۰نفر از مهندسین ناظر کشاورزی خاش،میرجاوه و زاهدان باتوجه به اخذ مجوز های لازم در سال قبل .
۷-حمایت از دامداران واختصاص یارانه برای تهیه علوفه ،کنسانتره و سبوس .
۸-حمایت از عشایر عزیز در تهیه علوفه واختصاص یارانه هایزمربوطه  و واگذاری لوله انتقال آب شرب برای دامهابه این قشر زحمت کش.
۹-تجدید نظر در نقشه های منابع طبیعی برای واگذاری زمین و اجرای مواد ۳۳و ۵۴منابع طبیعی و تشکیل کارگروه برای رفع مشکل مردم شهرستان های خاش و میرجاوه وبخش های کورین و نصرت آباد  .
۱۰ـ کمک بلاعوض به کشاورزان حوزه انتخابیه شهرستان خاش در بحث انتقال آب بالوله ،اجرای طرح های آبیاری کم فشار ،لایه روبی قنوات و ته زنی چاه های کشاورزی و ساختن استخرهای ذخیره آب.
۱۱-تعیین تکلیف موتور پمپ ها و زمین های کشاورزی مناطق مرزی روتک و ریگ ملک وتهلاپ.
۱۲-اختصاص اعتبارات لازم جهت برقدارنمودن موتور پمپ های حوزه انتخابیه اینجانب.
۱۳-تعیین تکلیف زمین های کشاورزی وچاه های فعال منطقه سمسوربخش کورین .
۱۴-فعال نمودن مراکز جهاد کشاورزی بخش های نصرت آباد و کورین از نظر استقرار نیروی انسانی فنی و متخصص کشاورزی،وسیله نقلیه وادوات کشاورزی و دیگرمواردموردنیازاداری که هم اکنون فعالیت چندانی ندارند.
۱۵-اجرای پروژه های آبخیز داری در بخش ایرندگان وکارواندرو حمایت از شالی کاران دومنطقه مذکور .
۱۶-اختصاص اعتبارات ویژه برای طرح های اشتغالزا و زودبازده درراستای تغییر الگوی کشت با توجه به بحران آب در استان سیستان و بلوچستان و خشکسالی های پی درپی ازقبیل گلخانه های خانگی و کشت زعفران در شهرهای مرکزی و شمالی استان بخصوص کل حوزه انتخابیه اینجانب

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*