آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / آسیب‌دیدگی ۸۰ درصدی مدارس خشت و گلی خاش

آسیب‌دیدگی ۸۰ درصدی مدارس خشت و گلی خاش

نماینده مردم شهرستان خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس گفت: به دنبال بارش‌های سنگین روز و شب گذشته افزون بر ۸۰ درصد از مدارس قدیمی و خشت و گلی در نقاط مختلف این شهرستان به شدت آسیب دیده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس علی کرد بنقل از خبرگزاری خانه ملت علی کُرد در نشست اعضای ستاد مدیریت بحران افزود: اکثر منازل مردم خاش در نقاط شهری و روستایی به دنبال بارندگی‌ها نا ایمن شده‌اند و در صورت تداوم بارش‌ها تخریب صد درصدی منازل دور از انتظار نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: بسیاری از راه‌های روستایی به شدت آسیب دیده‌اند که نیاز به اختصاص و یا اعزام ماشین آلات سنگین مانند گریدر، بولدوزر و غیره برای کمک به مجموعه ادارات راه خاش و نوک آباد احساس می‌شود.

نماینده مردم خاش در مجلس ادامه داد: کشاورزی و دامداری‌های مردم در مناطق خاش، ایرندگان، نوک آباد، پشتکوه، طرح‌های آبخیزداری و بندها و پشته‌های خاکی، شبکه‌ها و تاسیسات آب و برق و مخابرات خسارات فراوان دیده‌اند.

وی اظهار داشت: بنیاد مسکن و برخی دیگر از ادارات تاکنون نتوانسته‌اند آمار دقیقی از وارد آمدن خسارت به مردم را گزارش کنند که در شرایط کنونی نیاز به تامین غذا و پخت نان احساس می‌شود.

کُرد با تاکید بر تامین سوخت مردم در شرایط سخت سرمایی گفت: هلال احمر تلاش برای امدادرسانی به آسیب دیدگان را دارد، اما به دلیل حجم بالای خسارت دیدگان نیاز به امکانات خودرویی و تجهیزات امدادی احساس شده و هلال احمر باید جدی تر پای کار بیاید و خدمات ارائه بدهد.

نماینده مردم خاش در مجلس افزود: بخش بزرگی از تاسیسات زیربنایی شهری و روستایی در شهرستان خاش نقص و آسیب جدی دیده‌اند که نیاز است مجموعه ستاد مدیریت بحران برای آن تدبیر کند و اعتبارات لازم را برای حل مشکلات و ارائه خدمات شایسته به مردم پیش‌بینی و اختصاص دهد.

به گزارش ایسنا، وی اجرای طرح‌های حفاظتی در حاشیه شهرهای خاش و نوک آباد و حاشیه تفتان و ایرندگان و غیره را از ضرورت‌های مهم برای پیشگیری از آسیب‌های ناشی از بارش‌ها و سیلاب به مردم  برشمرد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*