آخرین خبرها
خانه / نطق ها و بیانیه ها / قابل تدبر و تامل

قابل تدبر و تامل

🏳قابل تدبروتامل

انتقاد حق همه است نه تخریب

👈فریاد مردم محروم از کدام تریبون به گوش مسئولین میرسد؟؟؟
کدام تریبون در اختیار اقشار جامعه به ویژه عشایر و روستاییان است؟

شاید یک تریبون شوراها باشند اما شاهدیم ک یا صدای شورا ها شنیده نمیشود یا شنیده و از گوش دیگر دولت مردان و دولت زنان خارج می شود  وتمام دولت ها بعد از دولت ۲خرداد کوشیده اند شورا ها را  ضعیف کنند و شورای عالی استان ها وقتی از مجموعه استان داری انتقاد میکنند  دستور میدهند ساختمان را تخلیه کنند یا حق استفاده از امکانات سالن اجتماعات استانداری را ندارند خلاصه آن ک فرمانداران وبخش داران هم از آن عضو شورا راضی هستند ک در جلسات روزه سکوت داشته باشد یا مداحی کند در غیر این صورت چنان انتخابات هیئت رئیسه را مدیریت میکنند ک عضو سر کش به حاشیه برود پس یک تریبون می ماندآن هم تریبون مجلس و صدای پرسشگر و زبان مطالبه گر نمایندگان:
👈نمایندگان بر حسب وظیفه ذاتی خود مدافع حقوق تمام ایرانیان باید باشند و در کنار قانون گذاری باید از حقوق شهروندان و اجرای قانون اساسی دفاعی جانانه داشته باشند.
نمایندگان استان با توجه به عمق و وسعت محرومیت استان در شاخص های مختلف باید تلاش های مضاعف داشته باشند و در موضاعات مختلف ورود کنند و توجه ویژه به چالشهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی،سیاسی، ورزشی، آموزشی، اشتغال، تولید، تجارت، کشاورزی، جوانان،مرز و بحران های طبیعی داشته باشند.
در حالیکه نمایندگان استان دغدغه های فراوانی دارند و اگر اکثر وقتشان را به کار های حزبی بپردازند  برای امورات مهم ومشکلات اساسی مردم وقتی نمی ماند .نمایندگان استان باید به وزارت خانه ها رفت و آمد کنند و مشتری ثابت سازمان برنامه و بودجه باشند.
به ملاقات بیماران در بیمارستان های تهران بروند در حوزه ی انتخابیه خود حضور مستمر داشته باشند. حوزه هایی ک گاهی طول و عرضشان از ۷۰۰ کیلومتر هم بیشتر است که گاهی وسعت آنها از وسعت برخی کشورها هم بیشتر است در جلسات اداری شهر و استان شرکت کنند و از نزدیک در دولت عمق مشکلات را لمس کنند و روستاهایی را میبینند ک با ۱۰۰۰نفر جمعیت هنوز شبکه آب بهداشتی و شرب ندارند نیمی از روستا برق ندارد بعد از چهار سال در اداره ای ده نفر بازنشسته شده و یک نفر هم جذب نگردیده ،مرز نشینانی را میبینند که سهمشان از مرز آلودگی کامیون های ترانزیتی کالا وسوخت است. مدارسی را مشاهده میکنند ک آمار کلاس ها از چهل نفر هم عبور کرده است و سقف آن ها در حال ریزش است این در حالی است ک نرم استاندارد یک کلاس درس ۲۵نفر می باشد.در روز حضورشان در دفاتر با تقاضاهای صدها لیسانس و فوق لیسانس رو به رو میشوند ک رنج اصلی شان احساس تبعیضات است.
⭕️در این بین علی کرد نماینده مستقل و فراجناحی همواره از کمبودها و نارسائیها گفته و میگوید او به حق مطالبه گر است نه مخالف دولت آیا آنها معصومند و برنامه هایشان وحی منزل هستند؟؟؟؟؟
چرا مطالبات فرهنگی و اجتماعی آقای علی کرد را دال بر اصول گرایی ایشان می دانید و ایشان را مخالف دولت قلمداد میکنید؟؟؟؟؟
وقتی رسانه های وابسته به دولت و تریبون های استانداری در فضای مجازی حاضر به انتشار هیچ گونه خبر و تصویر از نماینده ی شجاع خاش نیستند باید صدای ایشان را از رسانه های اصول گرا شنید، گاهی با تغییرات و تیترهای هدف دار!!! ☑️
وقتی مسئولین عزیز حاضر به بیان آمار دقیق و عمق فاجعه در بحران هایی مانند سیل اخیر  نیستند و ده ها روستا بدون بازدید مانده اند و پرونده کمک ها را هم مختومه اعلام میکنند آن گاه نماینده فریاد برای حقوق مظلومین سر ندهد؟
پس زیر زمین برایش بهتر از روی زمین است.
وقتی نماینده ای از کم کاری برخی مسئولین میگوید،از بی برنامگی برخی مدیران می نویسد متاسفانه عده ای جبهه میگیرند و حمل بر تخریب دولت می نمایند.
مشکل آقای علی کرد این است که بیشتر از هر نماینده ای ارتباط نزدیک با آحاد جامعه دارد و شنونده و پیگیر دردهای جامعه است و اهل معامله و رانت نیست و ایمان و وجدانش او را به فریاد می آورد، مداحی هم نمیداند و آنقدر دردها و رنج ها زیادند که گاهی احساسات بر سایر  ملاحظات غلبه میکند ،شاید فریادهایشان به مذاق برخی دوره گرد های سیاسی میدان آزادی خوش نیاید اما آحاد مردم میگویند: یا علی جانا سخن از دل ما میگویی !
نیک میدانیم حضور پر رنگ نماینده محترم در نقاط دور دست حوزه ی انتخابیه و پیگیری مشکلات آنان امید آفرینی بوده. آقای کرد نماینده این مردم است نه نماینده دولت
باید صدای رسای ملت باشد و سنگ صبور هزاران رنج دیده ای باشد که روز به روز بر اثر فشار های اقتصادی نحیف تر میشوند و استخوان های آنان در بین سنگ بازی های سیاسی خرد میگردد.
علی کرد چگونه تعامل کند وقتی میبیند پیرمرد روستایی با فروش دام های خود چند فرزندش را به کارشناسی ارشد و دکترا رسانده و اکنون شرایط سنی استخدامی ندارند و دولت مردان
فرزندان و فامیل خود را  در قالب نیروهای قراردادی و شرکتی در جاهای مختلف جذب و سازماندهی میکنند، چگونه آرام بگیرد ک سال ۹۵ در حال اتمام است اما هیچ پروژه ای در حوزه ی انتخابیه اش شروع به کار نکرده و تخصیص اعتبار نگرفته است و کلید گاوصندوق پیدا نمیشود، چگونه آرام باشد بارها از تریبون دولت اعلام شد پروژه گاز رسانی خاش همزمان با زاهدان به اتمام میرسد اما اینک معلوم شد که برای پروژه گاز خاش در سال های قبل نه نقشه ای مطالعه شده و نه ردیف اعتباری داشته صرفا پوز تبلیغاتی بوده. چگونه تعامل کند و مهر سکوت بر لبانش بزند در حالیکه در پروژه های ملی که استاندار محترم به دولت پیشنهاد داده است
حوزه خاش یک پروژه داردوشهر های شمالی هر کدام چند پروژه؟!؟!؟!؟!
چکونه آرام باشد وقتی استاندار محترم برای حفظ و نگهداری گاو سیستان اعتبار میگیرد و گوسفند  وشتر و گاو بلوچستان فراموش شده که هیچ،  مسافران بلوچستان در جاده مرگ خاش به زاهدان هم فراموش گشته اند؟اما تمام جاده های شمال استان در پیشنهادات استاندار محترم برای دو بانده شدن قرار دارند. چگونه خاموش بماند زمین چمن فوتبال ورزشگاه حیدر آباد خاش بعد از ۱۶سال هنوز آماده نیست !چگونه از بی تدبیری ها نگوید  که هنوز شهرستان میرجاوه از نعمت خدمات چندین اداره محروم است و برخلاف قول مقام معظم رهبری هنوز کوله برهای بلوچ قاچاقچی محسوب میشوند.
آیا تذکر به وزیر آموزش و پرورش برای مشکلات فرهنگیان مخالفت با دولت است؟؟؟؟
آیا پیگیری ایجاد مناطق آموزش و پرورش در کورین وایرندگان مخالفت با استاندار است؟؟؟؟؟
تذکر به وزیر صنایع برای بیکار شدن کارگران معدن مس نصرت آباد ، چرا باید مخالفت با استاندار و دولت تلقی شود؟؟؟؟؟ دفاع از حقوق هزاران بی سرپرست  وبیوه که اکثرشان محصول قاچاق سوخت و درگیری های قومی و جاده های مرگ بار استان هستند و تحت پوشش نهاد های حمایتی  نیستند مخالفت با استاندار و دولت است؟؟؟؟
آیا پیگیری گذر مرزی روتکو ریگ ملک و تهلاب عوام فریبی است؟؟؟؟؟
آیا پیگیری بازارچه مرزی که دولت مردان کلنگش را زده و از یادش برده اند مخالفت با دولت است؟؟؟؟
آیا سوال از وزیر کشور برای ارتقای دهستان بزرگ پشتکوه به بخش و روستای اسماعیل آباد و دهپابید به شهر تلاش برای استقرار شهرداری در مراکز بخش های ایرندگان، لادیز، کورین و ریگ ملک ک جایگاه قانونی هم دارند غوغا سالاری  وتخریب استاندار ودولت است؟؟؟؟؟؟
آیا سوال از رئیس جمهور و وزیر برای استخدام نیروهای ماهر و بومی ماندگار در آموزش و پرورش وسایر ادارات به حد نیاز منطقه، اصول گرایی و خلاف اعتدال است؟؟؟؟
آیا فریاد برای پروژه طلسم شده آب خاش که ده ها کلنگ را شکسته است و هزاران شهروند خاش آرزوی آن را به گور برده‌اند، همراهی با خط تخریبچیان دولت است؟؟؟؟
چرا سوالات و تذکرات و مطالبات به حق نماینده را که رسالت قسم خورده او است جریان سازی مینامید؟؟؟؟
وقتی نماینده با توجه به حق نظارت خویش شرح وظایف مدیری را گوشزد میکند چرا به آن رنگ و بوی سیاسی و مذهبی میدهند؟؟؟؟
مگر اصل۸۴قانون اساسی بیان نمیکند هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه ی مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار  نظر نماید؟؟؟؟
پس انصاف داشته باشیم و این قدر آلرژی به گلایه مندی های نمایندگان محترم و کلمه استاندار نداشته باشیم .دولت ها خدمات زیادی انجام میدهند اما دلیل نمیشود که کمبودهاو محرومیت ها و گاهی بی برنامگی و بی تدبیری برخی مدیران استان را هم نادیده گرفت پس نمایندگی مردم چه میشود؟؟؟؟
به جای آنکه منتظر باشیم هر روز نقد بر سخنان و پیگیری های نماینده بنویسیم که بازتاب کینه های انتخاباتی می باشد ،حرمت قلم را نگه داریم و یاور نمایندگان باشیم و مشکلات را با راهکارهای عملی به نماینده محترم منتقل کنیم.
یادمان باشد صداقت و شجاعت و ساده زیستی علی کرد را از رتبه بخشدار محذوف به نماینده محبوب بدل کرد.⭕️نه زر و نه زور⭕️
۹۵/۱۱/۱۰
عبدالله ریگی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*