آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / انتقاد شدید نماینده مردم خاش در مجلس از ضعف در عملکرد مسئولان و نهادهای امدادی در مشکلات برف، کولاک و باران و وزش باد شدید

انتقاد شدید نماینده مردم خاش در مجلس از ضعف در عملکرد مسئولان و نهادهای امدادی در مشکلات برف، کولاک و باران و وزش باد شدید

انتقاد شدید نماینده مردم خاش در مجلس از ضعف در عملکرد مسئولان و نهادهای امدادی در مشکلات برف، کولاک و باران و وزش باد شدید

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی وی از ضعف در خدمت رسانی پلیس و راهداران و مجموعه دستگاههای امدادرسان در محور ترانزیتی خاش به زاهدان به شدت انتقاد کرد و گفت: بنده شب گذشته مدت زیادی در تاریکی و سرما و یخبندان شدید مشکلات محور خاش به زاهدان که بر اثر بارش برف و کولاک بسیار لغزنده و برای تردد نا ایمن بود را مورد بازدید قرار دادم که متاسفانه بسیاری از دستگاهها در مجموعه خاش و نوک آباد در مبحث خدمت و امدادرسانی ناتوان بودند.
علی کرد افزود: بسیاری از هم وطنان که در این مسیر با خودروهای شخصی و عمومی در حال مسافرت بودند با مشکلات زیادی مواجه گردیدند.
وی اظهار داشت: برف سنگین و کولاک ارتباط ساکنان بالای ۷۰ روستا را در حوزه نوک آباد و حاشیه تفتان را قطع کرده و گرچه هلال احمر پای کار آمده و کمکهائی هر چند نا چیز داشته اما نیاز به تامین سوخت، نان و غذا و امکانات گرمایشی به شدت لازم هستند.
وی اظهار داشت: سرما و یخبندان و بارش برف و باران در کنار وزش شدید باد سبب تخریب بسیاری از منازل قدیمی و خشت و گلی و کپری و سیاه چادرهای روستایی و عشایری شده اند که نیاز است دولت و نهادهای خدمات رسان هر چه سریعتر برای رفع مشکلات مردم تدبیر کنند.
کرد گفت: انتقادات من از مسئولان جنبه خیر دارد ولی حقیقتا در مباحث امدادرسانی و خدمت در شرایط بحرانی ضعف های زیادی در خاش و منطقه سیستان و بلوچستان وجود دارد.
عضو کمیسیون اجتماعی و نماینده مستقل مجلس شورای اسلامی افزود: در مبحث زیرساختهای شهری و روستایی و نیز بافت های فرسوده و وجود هزاران خانه قدیمی و خشت و گلی و سازه های غیر استاندارد ضعف و کمبودهای زیادی احساس می شود که متاسفانه بر اثر کمترین بارشها خسارتهای چند هزار میلیاردی متوجه خاش و شهرهای استان می شود.
کرد اظهار داشت: دولت باید کمکهای بلاعوض به مردم بدهند زیرا اعتقاد داریم مردم منطقه سیستان و بلوچستان بالای ۹۵ درصد شان در فقر مطلق به سر می برند و اگر امروز مورد توجه قرار نگیرند ما و دولتمردان باید در قیامت پاسخگو باشیم زیرا در حق مردم کوتاهی های بسیاری انجام شده است.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*