آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / مصاحبه و گزارش / دولت اقدام ارزنده گازرسانی به استان سیستان‌وبلوچستان را به طور کامل اجرایی کند

دولت اقدام ارزنده گازرسانی به استان سیستان‌وبلوچستان را به طور کامل اجرایی کند

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان، افتتاح خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان را اقدام ارزنده و قابل تقدیر دولت دانست و در عین حال تاکید کرد که استفاده از منابع ملی بخصوص گاز حق مسلم مردم است و دولت باید هر چه سریعتر نسبت به گازرسانی به کل مناطق استان سیستان و بلوچستان اقدام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم خاش بنقل از خبرگزاری خانه ملت، علی کرد با اشاره به افتتاخ خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان گفت: روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان و مرکز استان را به فال نیک می‌گیریم. پروژه ای که چندین سال کلنگ آن زده شده بود و امروز در گام اول مشعل گاز در شهر زاهدان روشن شد، این یعنی خط گاز به زاهدان رسید.

وی افزود: درست است که این کار اقدامی مثبت و ارزنده محسوب می شود ولی زمانی می توان آن را گامی عملی دانست که عملا مردم در کوچه و خیابان و مراکز دولتی و دانشگاهی و کل استان از نعمت گاز بهره ببرند.

نماینده خاش با تاکید بر اینکه گاز نعمت و سرمایه ملی است که باید تمامی آحاد مردم از آن بهره ببرند، گفت: انتقاد بخشی از مردم در استان سیستان و بلوچستان بخصوص خاش آن است که چرا وقتی خط لوله گاز از این شهرستان عبور کرده، این شهرستان دارای نعمت گاز نشده است و ابتدا پایتخت از گاز بهره برده است. انتظار می رفت که در خط انتقال گاز با برنامه ریزی درست شهرها و شهرستان هایی که در مسیر این خط لوله قرار داشتند، گازدار می‌شدند و بعد دولت مرکز استان را از نعمت گاز بهره مند می‌کرد.

وی افزود: وقتی منطقه ای از نعمت گاز بهره مند می شود به دنبالش آن منطقه توسعه یافته و مزایایی همچون اشتغال را دارا می شود. با عنایت به این موضوع تاکید ما این است که باید هر چه سریعتر دولت تمامی مناطق استان سیستان و بلوچستان را از نعمت گاز بهره مند کند نه اینکه نه تنها شعله گاز را در مرکز استان روشن کند و انتقال گاز به سایر مناطق با کندی صورت گیرد.

کرد با تاکید بر اینکه بیان این نکات به معنای کمرنگ جلوه دادن اقدامات دولت نیست، گفت: حرف ما انتقادات مردم است. اینکه در اجرای پروژه ها دولت ها به دنبال منافع سیاسی نباشند و اگر می خواهند شعله ای را روشن کنند آن شعله برای تمامی عامه مردم روشن شود. گازی که باید برای همه مردم اعم از روستایی، عشایری، شهری و کپرنشینی باشد تا از قِبَل بهره مندی استان از نعمت گاز از تخریب جنگل ها و مراتع و به دنبال آن نابودی محیط زیست و همچنین قاچاق سوخت جلوگیری شود.

وی در پایان گفت: بهره مندی مردم از نعمت گاز وظیفه ذاتی و قانونی دولت است. به نظر بنده افتتاح خط انتقال گاز ایرانشهر به زاهدان طرح ناقص و نیمه تمامی است که باید با برنامه ریزی مدون تلاش شود تمامی استان از این پروژه عظیم بهره مند شوند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*