آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / مصاحبه و گزارش / وزارت کشور هیچ برنامه ای برای ساماندهی اتباع غیرمجاز ندارد/ تاکید نماینده مردم خاش برلزوم ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه به مجلس

وزارت کشور هیچ برنامه ای برای ساماندهی اتباع غیرمجاز ندارد/ تاکید نماینده مردم خاش برلزوم ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه به مجلس

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از اینکه وزارت کشور هیچ برنامه ای برای ساماندهی اتباع بیگانه ندارد بر ضرورت ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه به مجلس تاکید کرد.  

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس علی کرد  بنقل ازخبرگزاری خانه ملت،وی از تردد غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور انتقاد کرد و گفت: ایران بر حسب وظیفه انسانی، دینی، مهمان نوازی و همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان سالیان زیادی است که پذیرای مهاجران این کشورها در شهرهای شرقی کشور به ویژه سیستان و بلوچستان است .

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که تا مادامی می توانیم پذیرش مهاجران را در کشور داشته باشیم که به امنیت ملی، آرامش، سلامت و بهداشت ملت خدشه ای وارد نشود.

وی با یادآوری اینکه تردد غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور امنیت، بهداشت و سلامت کشور را در معرض تهدید قرار خواهد داد بر ضرورت تقویت مرزهای کشور تاکید کرد و گفت: مرزبانی باید از ورود هر گونه اتباع بیگانه به کشور جلوگیری کرده و وزارت کشور نسبت به تقویت مرزها اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه وزارت کشور هیچ گونه برنامه ای برای ساماندهی، برخورد و جلوگیری از ورود اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور ندارد، تصریح کرد: از وزارت کشور به عنوان متولی اتباع بیگانه به صورت جدی تقاضا می شود نسبت به طراحی و تدوین برنامه عملیاتی و  منسجم ساماندهی اتباع بیگانه اقدام،  آن را هر چه سریع تر به مجلس ارائه کرده و به وظیفه ذاتی و قانونی خود در قبال ساماندهی اتباع بیگانه عمل کند.

کرد ادامه داد: متاسفانه وزارت کشور هیچ برنامه و اراده ای برای ساماندهی اتباع بیگانه ندارد این در حالی است که ورود غیرقانونی اتباع بیگانه از طریق مرزهای خاکی و آبی به کشور روز به روز در حال افزایش است.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت برای ساماندهی اتباع بیگانه با ضعف نظارت و اجرایی مواجه است، تصریح کرد: می طلبد دولت  با درایت، هوشیاری و برنامه ریزی منسجم و اصولی مساله حساس و حیاتی تردد غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور را هر چه سریع تر حل کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود:  اگر وزارت کشور به تنهایی نمی تواند در جهت ساماندهی اتباع بیگانه اقدام کند بهتر است از نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی تقاضای همکاری و مساعدت نماید.

وی بر لزوم همکاری هماهنگ تمامی دستگاه ها در جهت ساماندهی اتباع بیگانه تاکید کرد و گفت: متاسفانه افاغنه غیرمجاز  مشاغل کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده اند  این در حالی است که جوانان کشور از فرط بیکاری خانه نشین شده و افسردگی گرفته اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اتباع بیگانه غیرمجاز علاوه بر اشغال مشاغل، مسائل بهداشت و درمان ما  را هم در معرض تهدید قرار داده اند، ادامه داد: واقعیت آن است که بسیاری از بیماری ها توسط این قشر به کشور انتقال می یابد؛ البته سیاری از آسیب ها و مشکلات اجتماعی نیز ثمره ورود غیرقانونی این افراد به کشور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه هر گونه ورود و تردد اتباع بیگانه به کشور باید قانونمند و ضابطه مند باشد، گفت: وزارت کشور باید ورود اتباع بیگانه را به شدت تحت کنترل داشته و هر چه سریع تر نسبت به ارائه لایحه جامع ساماندهی اتباع بیگانه به مجلس اقدام کند زیرا تعلل در ارائه این لایحه موجبات بروز مشکلات امنیتی، بهداشتی و اقتصادی زیادی را در کشور فراهم می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور را هشداری جدی خواند و گفت: منابع مالی،اقتصادی و امکانات بهداشتی و آموزشی کشور جوابگوی نگهداری از اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور نبوده و نیاز است تمامی دستگاه ها تمامی اهتمام خود را در جهت ساماندهی اتباع بیگانه به کار ببرند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*