آخرین خبرها
خانه / مطالبات مردمی / حوزه انتخابیه / شهرستان میرجاوه / وزارت کشور پاسگاه های مرزی را به حداقل ۳ خودرو مجهز کند/ تروریست ها در آینده به نیروهای امنیتی پاکستان نیز رحم نمی کنند

وزارت کشور پاسگاه های مرزی را به حداقل ۳ خودرو مجهز کند/ تروریست ها در آینده به نیروهای امنیتی پاکستان نیز رحم نمی کنند

نماینده مردم میرجاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: همان طور که ما در حمله تروریست ها به مربانان خود در میرجاوه دچار آسیب شده و آن ها به مرزبانان ما رحم نکردند در آینده به ماموران امنیتی پاکستان نیز رحم نخواهند کرد.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی مهندس علی کرد بنقل ازخبرگزاری خانه ملت،وی با اشاره به حادثه میرجاوه و شهادت تعدادی از مرزبانان کشورمان  در درگیری با اشرار مسلح گفت: این حادثه در ساعات اولیه شب و در نقطه صفر مرزی که دارای شرایط جغرافیایی بیایانی و جنگلی است اتفاق افتاد.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه دشمنان اسلام، معاندین نظام و اشرار مسلح در کشور پاکستان فعال بوده و همواره علیه ما دسیسه می کنند.

غافلگیری مرزبانان شهید با وزش شن های روان

وی خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر مرزهای شرقی جمهوری اسلامی امن بود و در این حادثه نیز نیروهای مرزبانی که درحال گشت زنی و انجام ماموریت درخط مرزی از پاسگاه “تهلاب” به پاسگاه “چاه ندو” در حرکت بودند در میان تپه های شن و ماسه و درختان گز صحرایی به دلیل وزش باد و شن های روان و کاهش دید غافل گیر شده و  به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

ترویست ها در پاکستان پایگاه و مکان امن دارند

کرد همچنین با اشاره به این که افراد مسلح پس از به شهادت رساندن فرزندان ما به آن سوی مرز گریختند؛چرا که در پاکستان دارای پایگاه و مکان امن هستند،تصریح کرد:طی این سال ها ما به مردم پاکستان بسیار مهر و محبت کرده ایم و حتی بسیاری  از شهرها و روستاهای مرزی این کشور به برکت جمهوری اسلامی ایران دارای آب و برق هستند و همواره در سختی ها،ناملایمات و بحران ها داد همسایه خود رسیده ایم.

وی افزود: پاکستان تاکنون نتوانسته حداقل مرز خود را امن نگه داشته و مکان هایی که اشرار مسلح، تروریست ها و تکفیری ها در آن سکونت دارند را از بین برده و برای آنها نا امن کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: معتقدیم همان طور که ما دچار آسیب شده و امروز در سوگواری عزیزان خود هستیم؛تروریست ها همان طور که به مرزبانان ما رحم نکردند در آینده نیز به ماموران امنیتی پاکستان رحم نخواهند کرد.

دولت پاکستان مکان اختفای اشرار را شناسایی کند

وی با بیان اینکه باید دولت پاکستان با ایران همکاری کرده و مکان اختفای تروریست ها را شناسایی کند و این افراد را به سزای اعمال زشت و ناجوانمردانه خود برساند.

کرد یادآور شد: پس از این حادثه، تمهیدات لازم برای اعزام آمبولانس به منطقه با توجه به فاصله زیادی که با مرکز استان و مراکز بهداشتی- درمانی داشت، انجام شد و نیروهای مردمی، معتمدین، طرح طوائف، علما و جوانان غیور و همیشه بیدار فعال شده  و توانستند تاکنون این اشرار را با نام شناسایی کرده و از مکان آن ها نیز اطلاع کسب کنند.

مرزبانی

امیدواریم سرباز اسیر شده به سلامت به وطن برگردد

عضومجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان درمجلس با اشاره به اینکه امیدواریم سرباز رشیدی که در دست تروریست هاست به زودی و با صحت و سلامت به خاک جمهوری اسلامی و آغوش خانواده اش برگردد.

وی با بیان اینکه دراین مدت هشدارهایی به سفیر پاکستان در تهران و کنسولگری مستقر در شهر زاهدان داده شده  و به  دیپلمات های احضار شده  گوشزد شد که ما در شرایط می توانیم با شما دوستی کنیم که به امنیت ملی و خاک ما لطمه ای وارد نشود،افزود: اگر ذره ای احساس کنیم امنیت ملی ما درخطر است و نا امنی مرزهای ما را تهدید می کند،مجبوریم تاکتیک های نظامی و بسیج عمومی نیروهای محلی را در مرزها مستقر کنیم که این شرایط کار را برای پاکستان سخت خواهد کرد که امیدواریم به آن جا کشانده نشود.

لزوم دیپلماسی قوی تر و برخورد قاطع وزارت خارجه

وی در ادامه تصریح کرد: ضمن تقدیر از دیپلماسی وزارت امور خارجه و وزارت کشور معتقدم در این برهه زمانی با توجه به تحرکات معاندین نظام و گروهک ها با توجه به این که نمی توانند امنیت،آسایش، بالندگی و پیشرفت علمی و تکنولوژی ایران سربلند را تحمل کنند و در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری بدنبال نا امن کردن مرزهای ما هستند، باید وزارت خارجه با دیپلماسی قوی تر و برخورد قاطع بتواند این قضیه را مدیریت کند.

نماینده مردم میرجاوه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت کشور نیز باید تدابیر لازم را برای افزایش اعزام نیرو در هنگ های مرزی،سپاه پاسداران و ناجا در مرزها اتخاذ کرده و تجهیزات را در این مناطق گسترش دهد ؛ مشکلی که در پاسگاه های مرزی وجود دارد کمبود نیرو ،امکانات و خودرو است.

تجهیز پاسگاههای مرزی به حداقل سه خودرو

وی با بیان اینکه باید وزارت کشور پاسگاههای مرزی را به حداقل سه خودرو مجهز کند، خاطرنشان کرد: اگر مرزبانان ما از یک خودروی پشتیبانی برخوردار بودند قطعا با مقاومتی که نشان دادند، می توانستند اشرار را زمین گیر کند اما متاسفانه  یک خودرو در صحنه درگیری وجود داشته است.

ضرورت احداث دو پایگاه اورژانس در مرز میرجاوه

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: امیدواریم بعد از این حادثه وزارت کشور برای هر پاسگاه مرزی حداقل سه خودرو در نظر بگیرد و تعدادی آمبولانس در منطقه مستقر کند که در این رابطه به صورت خاص از  وزیر بهداشت و درمان می خواهیم که دو پایگاه اروژانس را در دو منطقه مرزی “ریگ ملک ” روتک” مستقر کند.همچنین پایگاه اروژانس هوایی در استان نیز برای موارد اضطراری و بحران ها با مجهزترین وسائل پزشکی فعال شود.

 نیروهای بومی در مرزبانی بکارگیری شوند

وی خاطرنشان کرد: به شورای عالی امنیت ملی و مسئولان امر پیشنهاد می کنیم که برای حفاظت از مرزها از افراد بومی هر منطقه در هنگ های مرزی و سپاه پاسداران  نیروهای مورد نظر و تائید صلاحیت شده را جذب کنند؛چراکه این نیروها هم بر موقعیت جغرافیایی منطقه مسلط بوده و هم مردم این سو و آن سوی مرز را به خوبی می شناسند؛اما فرزندان ما که از سراسر کشور به منطقه اعزام می شوند شناختی از موقعیت جغرافیایی ندارند و با فردی که در خط مرزی مواجه می شوند تشخیص نمی دهند که دوست یا دشمن است.

ائمه جمعه سیستان و بلوچستان مردم را نسبت به توطئه دشمن آگاه کنند

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، در پایان تاکید کرد: از مردم غیور سیستان و بلوچستان می خواهیم که در مرزها هوشیار باشند و تحرکات دشمن را مدنظر داشته باشند،همچنین از ائمه جمعه می خواهیم که مردم را نسبت به تهدیدات دشمنان اسلام آگاه کنند تا آن ها بدانند این شرار در هر لباسی که هستند و با هر مذهب و زبانی، ضد اسلام ،  قرآن و انسانیت عمل می کنند و علماء باید فتوا دهند که این افراد از جرگه اسلام و انسانت خارج هستند./

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*