آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / مصاحبه و گزارش / سواحل مکران میان بـُر ایران برای رسیدن به بازارهای بین المللی/توسعه سواحل مکران رونق بازارچه های مرزی را منجر می شود

سواحل مکران میان بـُر ایران برای رسیدن به بازارهای بین المللی/توسعه سواحل مکران رونق بازارچه های مرزی را منجر می شود

نماینده مردم خاش در مجلس، توسعه سواحل مکران را راهکار تسهیل دسترسی ایران به بازارهای بین المللی خواند و گفت: با توسعه سواحل مکران رونق بازارچه های مرزی در کشور رخ خواهد داد.

 

سواحل مکران میان بـُر ایران برای رسیدن به بازارهای بین المللی/توسعه سواحل مکران رونق بازارچه های مرزی را منجر می شود

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم حوزه انتخابیه شهرستان خاش بنقل از خبرگزاری خانه ملت،  وی با اشاره به ظرفیت های بی بدیل سواحل مکران، گفت: دولت برای بهره مندی از این ظرفیت ها در راستای بهبود وضعیت کشور باید برنامه ریزی مشخصی در حوزه های مختلف داشته باشد.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش نصرت آباد و کورین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارتباط سواحل مکران با کشورهای همسایه می تواند ظرفیت خوبی برای راه یافتن به بازارهای جهانی باشد، افزود: اجرای مصوبات برنامه ششم در خصوص توسعه سواحل مکران می تواند این منطقه را به هاب منطقه از حیث مراودات تجاری تبدیل کند.

کرد با تاکید بر اینکه برای توسعه سواحل مکران سرفصل های مشخص با بودجه معین دیده شده است، گفت: در بودجه ۹۶ مجلس برای این امر مهم اعتبارات و ردیف های استانی و ملی و توازن منطقه ای را لحاظ کرده اند.

وی ادامه داد: تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت توسعه سواحل مکران به این دلیل است که  توجه به این سواحل علاوه بر تامین امنیت کشور، اشتغال پایدار برای منطقه و در نهایت کشور ایجاد خواهد شد.

کرد با بیان اینکه توسعه سواحل مکران می تواند به پهلو گیری کشتی های بزرگ خارجی در این سواحل نیز منجر شود، گفت: با ورود کشتی های خارجی به این مناطق علاوه بر رونق صادرات بازارچه های مرزی با واردات کالاهای مورد نیاز رونق خواهد گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سواحل مکران از کمترین امکانات رفاهی بی بهره است، تصریح کرد: دولت در اولین گام و در برنامه کوتاه مدت خود برای توسعه سواحل مکران باید زیباسازی و ایمن سازی این سواحل را در دستور کار خود قرار دهد.

توسعه سواحل مکران نیازمند برنامه ریزی دقیق دولت دوازدهم است

وی ادامه داد: ایجاد هتل ها و متل ها در حواشی سواحل مکران اقدام مهمی است که در خلال برنامه کوتاه مدت دولت دوازدهم باید برای توسعه این سواحل در دستور کار قرار بگیرد.

کرد توجه به زیرساخت های شهری از جمله ایجاد راه ها و جاده ها در حواشی سواحل مکران را برنامه میان مدت دولت دوازدهم برای توسعه این سواحل خواند و گفت: متصل کردن راه آهن به این سواحل و همچنین تامین زیرساخت های حمل و نقلی از جمله دو بانده کردن بزرگراه های منتهی به این سوحل و ایجاد فرودگاه در این منطقه از برنامه های بلندمدتی است که دولت می تواند به توسعه سواحل با این موارد اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: این سواحل در زمینه اقتصادی به ویژه ترانزیت کالا و نیز سرمایه‌گذاری‌های تجاری، صنعتی و نیز از نظر گردشگری دارای جاذبه‌های منحصر به فردی می باشد که توجه به این ظرفیت ها می تواند کشوری با اقتصاد پویا را برای ما رقم بزند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به دیده شدن ردیف مشخص برای توسعه سواحل مکران انتظار ما از دولت دوازدهم تسریع در محرومیت زدایی در این منطقه و بهره وری بیشتر از آن است./

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*