آخرین خبرها
خانه / اقدامات وپیگیری ها / مصاحبه و گزارش / تشکیل پرونده قضایی برای مسببین بوی تعفن در خاش/ بوی تعفن ناشی از سوخت تفاله کارگاه‌های غیرمجاز قیر

تشکیل پرونده قضایی برای مسببین بوی تعفن در خاش/ بوی تعفن ناشی از سوخت تفاله کارگاه‌های غیرمجاز قیر

نماینده خاش، میر جاوه، کورین و نصرت‌آباد در مجلس از تشکیل پرونده قضایی برای مسببین بوی تعفن در خاش خبر داد و گفت: این بوی تعفن ناشی از سوخت تفاله کارگاه‌های غیرمجاز قیر و گازوئیل بود که این کارگاه‌های پلمپ شد و در حال حاضر مشکل خاصی نیست.

 

: علی کرد نماینده خاش، میر جاوه، کورین و نصرت‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بوی تعفنی که سه شنبه شب این شهرستان را فراگرفت، گفت: اینجانب در آن زمان تهران بودم اما بلافاصله برای پیگیری مشکلات پیش‌آمده خود را به خاش رساندم و درخواست رسیدگی آن را داشتم که بلافاصله جلسه شورای تأمین شهرستان برگزار کردم.

 

وی افزود: این جلسه با حضور اعضای ستاد بحران شهرستان، شورای تأمین، شورای بهداشت، کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان تشکیل شد و موضوع بلافاصله بررسی و اقدامات لازم صورت گرفت.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: با بررسی‌هایی که انجام‌شده، مشخص گردید تعدادی از افراد واحدهای تبدیل سوخت نفت و گاز که سوخت نفت کوره را از اصفهان به خاش می‌آوردند در شمال غربی شهرستان، به‌صورت غیرقانونی در کارگاهایی به قیر و گازوئیل تبدیل می‌کردند که بعد تفاله‌ها و مواد زائد آن را شبانه و مخفیانه می‌سوزاندند.

 

کرد بابیان اینکه این کارگاه‌ها قبلاً این اقدام را مخفیانه و در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌دادند، تصریح کرد: اما سه شنبه شب سوزاندن تفاله‌ها بیش از چهارتا پنچ ساعت به طول انجامید که باد بوی آن را به سمت شهر سوق داد و باعث انتشار بوی بد و تعفن شد و این بوی تعفن شهرستان خاش را فراگرفت.

 

وی بابیان اینکه این بو در بخشی از سطح شهر ازجمله در خیابان جمهوری موجب آزار و اذیت مردم شد، تصریح کرد: برای تعدادی از مردم حوزه انتخابیه اینجانب که مشکلات ریوی و بیماری آسم داشتند،به دلیل این بوی تعفن مشکلات تنفسی به وجود آمد و به بیمارستان مراجعه کردند که پس از درمان ترخیص شدند.

 

نماینده خاش، میرجاوه، کورین و نصرت‌آباد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه کارگاه‌های مذکور پلمپ و برای خاطیان، مقصرین و صاحبان آن‌ها پرونده قضایی تشکیل‌شده، اضافه کرد: صاحبان این کارگاه‌های غیرمجاز بلافاصله شناسایی و دستگیر شدند که با تشکیل پرونده قضایی پیگیری تخلفات آن‌ها ادامه دارد.

 

کرد از آزادی بازداشت‌شدگان با قید ضمانت خبر داد و گفت: پرونده این افراد زیر نظر دادستان خاش و با تقاضای شورای تأمین شهرستان در حال رسیدگی است.

 

وی به کوه تفتان در شهرستان خاش اشاره کرد و گفت: برخی فکر می‌کردند که این کوه در حال آتشفشان است که ما به بررسی کوه پرداختیم و خوشبختانه مشکل خاصی ازنظر آتشفشان ندارد و جای هیچ نگرانی نیست.

 

نماینده خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی از همه مسئولین انتظامی، قضایی، شورای بهداشت، شورای تأمین، محیط‌زیست و دیگر مسئولین که در این قضیه کمک کردند تقدیر و تشکر کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*